top of page

תבניות ההונג גאר מהוות את בסיס הידע של הסגנון אשר נשמר במשך שנים דרך תרגול. התבניות מהוות אוסף של תנועות התקפה, הגנה, נשימה ותנועה ההופכות לתרגיל ארוך שלוקח בין 30 שניות למספר דקות לביצוע.
התבניות קבועות ונדיר שיתקיימו בהן שינויים, זוהי המסורת והמקור ממנה לומד התלמיד.
 

סגנון ההונג גאר מתבסס על "4 עמודי התווך" - 4 התבניות המרכזיות (ג'ונג ג'י, פוהוק, אגרוף 10 האלמנטים ותבנית חוט הברזל) כאשר שאר התבניות התווספו לסגנון ונלמדות במטרה לחזק את התלמיד ולבנות תהליך הדרגתי ומתון יותר בעלייה בדרישות הגבוהות בתבניות.
 

התבניות הנלמדות בביה"ס לקונג פו הונג גאר:

 

מויפה - תבנית פריחת השיזף

מוי-פה היא התבנית הראשונה שלומדים, שמה ניתן לה בגלל התנועה של המבצע שנראית ודומה למבנה עלי פרח עץ השיזף. היא בסיסית ומציגה את הטכניקות והעמידות הבסיסיות בסגנון. תרגולה מקנה לתלמיד כושר בסיסי, הגנה עצמית ויכולת תגובה בסיסית.

 

באקהוק - תבנית העגור הלבן

תבנית זו אינה שייכת לסגנון ההונג גאר ובכל זאת אנו מתרגלים אותה בתור התבנית השנייה שתלמיד לומד. תנועות העגור הלבן מדגישות ומחזקות עבודה לטווח קצר. העובדה שהתבנית קצרה, זורמת וקלה ללימוד ותרגול עוזרת להתקדמות.

 

לאוגה - תבנית יד פתוחה של משפחת לאו

משפחת לאו היא משפחה לה מספר תבניות קונג-פו ששתיים מהן מתורגלות במסגרת אימוני הונג גאר. כנראה שמשפחה זו הייתה באותו האיזור והתקופה בה התפתח ההונג גאר אך מסיבה זו או אחרת נשמר שם המשפחה המקורי. זוהי התבנית השלישית בלימוד והיא מביאה עימה עבודה והתקדמות חשובה עבור התלמיד שלומד טכניקות עבודה חדשות, עבודה בכיוונים שונים ועקרונות מרכזיים בקונג פו שנוספים לכל מה שלמד עד כה.

 

וודיפ צ'אנג - כף ידו הפתוחה של הפרפר

תבנית מהירה וארוכה יחסית לקודמותיה. מעבר לעובדה שהיא מצריכה כושר גופני גבוה לצורך ביצועה יחד עם גמישות ומיומנות גבוהה, היא גם מהווה גשר בין התבניות הראשונות הבסיסיות יותר לתבניות המתקדמות.

 

גונג ג'י פוק פו - תבנית העבודה הקשה שמאלפת את הטיגריס

תבנית זו היא העתיקה ביותר מבין התבניות וכוללת עמידות נמוכות למשך זמן ארוך, תרגול נשימות מיוחדות, טכניקות חדשות ואורכת 3 עד 5 דקות. תרגול רב של התבנית מחזק את התלמיד, את הסיבולת וכוח הרצון וממנה ממשיכים לתבניות המתקדמות יותר.

 

פו-הוק - תבנית העגור והטיגריס

תבנית הכוללת טכניקות של הנמר והחסידה, אפליקציות ושיטות לקרב. היותה ארוכה מהירה מביא לשיפור הכושר הגופני והנשימה.

 

פו-הוק קיון צ'ה - העגור והטיגריס - תבנית זוגית

cha בסינית פירושו להלחם בזוג. זוהי תבנית שמבוצעת ע"י שני אנשים שנלחמים ביניהם לפי צעדים מראש בכל הכוח, המהירות ומטווח קרוב. 
 

 

ממ יינג - תבנית 5 החיות (התנועות)

חמש החיות מציגה את הדרקון, הלאופרד, הנחש שהם חדשים לתלמיד וממשיכה בעבודה על הנמר, חסידה. בתבנית קיים בפעם הראשונה חלק שלם המוקדש כולו לעבודה פנימית ונשימה. תבנית זו מהווה גשר בין התבניות החיצוניות והכוחניות של ההונג גאר לבין התבניות הפנימיות.

 

סאפ יינג - תבנית 10 האלמנטים (התנועות)

בתבנית זו מתורגלים 5 האלמנטים (תנועות) הקיימים בתפיסה הסינית וברפואה הסינית - מים, אש, אדמה, מתכת ועץ ובנוסף מתורגלת טקטיקת הלחימה של החיה שמייצגת או מיוצגת ע"י כל תנועה - דרקון, לאופרד (נמר), עגור, נחש וטיגריס. תבנית זו מורכבת וארוכה  מאוד, מצריכה כושר גופני גבוה במיוחד והבנה גבוהה של סגנון ההונג גאר. היא מכילה בתוכה טכניקות רבות ללחימה והגנה לצד טכניקות לחיזוק הגוף ועבודה פנימית נרחבת. היא מהווה את הגשר בין התבניות החיצוניות והפנימיות לתבנית הסודית - טיט סין.

 

טיט סין - תבנית חוט הברזל

תבנית סודית אשר מוכרת למספר אנשים בודדים בעולם. היא מועברת ככל הנראה בשלב מתקדם ביותר בתרגול.

תוכנית הלימודים המלאה - הונג גאר מסורתי.

צרו איתנו קשר עוד היום

לפרטים והרשמה - 0506818590 תום

תבנית הטיגריס והעגור

bottom of page